Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Hledáme školu poblíž Prahy pro dlouhodobou spolupráci

Používá se na českých školách výuka odborných předmětů (například dějepisu) v cizím jazyce (CLIL – Content and Language Integrated Learning)? Konkrétně mě zajímá angličtina. Na naší škole v Rueil-Malmaison (předměstí Paříže) bychom rádi navázali dlouhodobou spolupráci s českou školou, ideálně poblíž Prahy, aby se tam dalo snadno dojet. Rádi bychom společně pracovali na projektech – eTwinning, výměnné pobyty, později možná i Erasmus… Komunikačním jazykem by byla angličtina, projektů by se u nás účastnili studenti předposledního ročníku, takže věková kategorie 16-17 let, ideálně v předmětu dějepis či zeměpis. Úroveň angličtiny našich maturantů je B2-C1, bylo by dobré, aby úroveň českých studentů byla podobná. Pokud se někteří z nich učí zároveň i francouzštinu, tím lépe! Bližší popis naší výuky dějepisu v angličtině je ZDE. Budu vděčná za jakékoli tipy či kontakty!


    nikdo zatím nehodnotil

4 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Asi to budou "dvojjazyčná gymnázia". V Praze a okolí jsem našel časko-anglická gymnázia Amazon, PORG a Open Gate (všechna soukromá).

 2. avatar

  Děkuji Ivane! S Novým Porgem jsem již v kontaktu, ale nejsem si jistá, jestli mají na společné projekty čas. Zjišťuji, že přesný ekvivalent asi nenajdu - mé francouzské gymnázium je zcela "obyčejné" a státní, žáci mají jen 2 hodiny dějepisu v angličtině navíc, takže to není vyloženě dvojjazyčné gymnázium. Nevím, jaká je úroveň angličtiny dnešních žáků na českých školách (z mých vzpomínek určitě lepší než ve Francii), ale asi by stačilo i klasické gymnázium/střední škola s dobrou angličtinou.

 3. avatar

  Nepomohl Vám by tento seznam?

 4. avatar

  Děkuji za odkaz! Vypadá to, že u nás se s CLIL začíná především na ZŠ, zatímco my bychom potřebovali spíš gymnázium. Zkouším hledat dál.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.